Kuluçkalık Yumurtalar

 

KULUÇKALIK YUMURTA – DÖLLÜ YUMURTALAR

 

 

Çiftliğimizde beslediğimiz hemen hemen tüm safkan ırklarımızın kuluçkalık yumurta ları (döllü) satılmaktadır.

Çiftliğimizde satılan kuluçkalık yumurtalar için mağazamıza uğramayı unutmayın! Mağazamız için tıklayabilirsiniz.

Anaçların bakımları için çok çabalıyoruz.

Tavuklarımızı ve horozlarımızı kendi özel besinlerimiz ile yetkili zooteknist denetiminde besliyor ve tüm aşılarını veteriner kontrolünde yapıyoruz. Anaç tavuklarımız ve horozlarımız kesinlikle hastalık geçirmemişlerdir. En ufak hastalık tedavisi görmüş anaçlar kümeslerden çıkarılmaktadır. Bu sayede kuluçkalık yumurta-lardan alacağınız civcivlerin bünyeleri kuvvetli olacaktır.

En yüksek gen havuzunda yüzüyoruz.

Akraba eşleşmesinin önüne geçmek ve genetik varyasyonu genişletmek için spiral damızlık yöntemi uygulanmaktadır. Gerekli olan durumlarda yurtdışı kanlar ile sürü gen havuzu desteklenmektedir. Bu sayede kuluçkalık yumurtalarınızdan çıkan civcivlerin ırk şov özelliklerini taşıma olasılığı arttırılmış ve sakat vb bozuklukların olma olasılığı azaltılmıştır.

Horozlarımız çok çalışıyor, sağolsunlar %70 döl garantisi verebiliyoruz.

Kümeslerimizde kuluçkalık yumurtaların en yüksek döl oranını garantileyecek “12+3 veya 15+3” şeklinde bakım yapıyoruz. Toplanan yumurtalar içerisinden en uygun olan temiz yumurtalar seçiliyor, çıkım oranını düşürmemek için bekledikleri her gün çeviriliyor. İlanlarımızda aksi belirtilmedikçe kuluçkalık yumurtalarımızda %70 döl garantisi vardır.  Yumurtalar çiftliğimizden gönderildiği andan itibaren ne olacağı konusunda hiçbir kontrolümüz yok; kuluçka makinasının arızası veya elektrik kesintileri, düşürülmüş, soğutulmuş, ısıtılmış, vb. yumurta kutularını önleyemeyiz. Bunların hepsi embriyoların yaşayabilirliğini etkileyecektir. En yüksek çıkım oranını yakalamanız için en uygun koşulları sağlamaya çalışıyoruz fakat çıkım garantisi veremiyoruz.

Örnek olarak en güvenli ve en  uygun olan nakliye şekli yumurtalarınızı elden teslim almanızdır – ikincisi otobüs kargodur – üçüncüsü ve çıkım oranını düşürme riski olan ise standart adrese teslim kargodur.

Yumurtalarımız çok taze.

Her gün özel apartlar üzerinde çevrilen yumurtalarımız en fazla 4 gün bekletilmektedir. 5.Gün kuluçka makinemize veya gurk tavuklarımızın altına konmaktadır.

Kuluçkalık yumurta ne çok ağır ne çok hafif

Kuluçkalık yumurtaların sadece döllü olması başarılı bir çıkım almanız için yeterli değildir. Bir çoğumuz makinalarımıza ısı ve nem oranlarına çok dikkat eder fakat çıkım başarısını etkileyen en önemli faktörlerden birisi de yumurtanın ırk standartlarına göre doğru büyüklükte ve ağırlıkta olmasıdır. Doğru büyüklükteki ve şeklen bir problemi olmayan kuluçkalık yumurtalarda embriyo gelişimi sorunsuz devam edebilmektedir ve çıkan civcivler de sağlıklı ve kuvvetli olarak hayata başlamaktadır.

Olması gerekenden küçük döllü yumurtalarda gelişim belirli aşamalarda durabilir veya çıkan civcivler çok zayıf olabilir. Kuluçkalık yumurta seçilirken bu konuya dikkat edilmelidir.

Her yere özel viyoller ile kargo yapabiliyoruz

Kuluçkalık yumurtalar mevsim ve sezona bağlı olarak özel köpüklü veya süngerli yumurta viyolleri ile çok iyi paketlenerek üzerlerine “kırılacak” etiketi basılarak anlaşmalı kargo firmamız veya otobüs kargo ile her ile gönderim yapabiliriz. 

  • Standart kargo firmaları ile isterseniz yumurtalarınızı hafta içi her gün gönderebiliriz.
  • Çiftliğimizden her gün yumurtalarınızı teslim alabilirsiniz. ( gelmeden önce sipariş hattımızdan bize bilgi vermeniz gerekmektedir.)
  • Otobüs kargoları sadece Salı ve Cuma günleri gönderebiliyoruz.

Kuluçkalık yumurtalarımızdan satın almak ve mağazamıza göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Kıymetli siparişlerinizi bekler çok çok iyi çıkımlar dileriz.

 

X