Döllü Yumurta Garantisi

Öncelikle Döllü yumurta garantili paylaşımlar karşılıklı güven ve anlayış çerçevesinde gerçekleşmelidir. Alıcı ve satıcı arasında her iki taraf içinde adil koşulların net belirlenmesi ve verilen karşılıklı sözlerin tutulması gerekmektedir. Sonuç itibari ile satıcının bu yumurtaları elde ederken harcadığı tüm çaba ve emek ; alıcının ise gelirinden ayırdığı bedel ve aldığı yumurtalara harcayacağı emeğe saygı gösterilmeli ve değeri bilinmelidir.

Söz uçar yazı kalır…

İki önemli kavramı açıklamakta fayda var.

Aldığınız yumurtalardan horozun döllemeyi başardığı yumurtalara oranı döllü yumurta oranıdır. Sonuçta her döllü yumurta kuluçkadan canlı civciv olarak çıkamayacaktır. Bu çıkan civcivlerin oranıda çıkım oranıdır.

Her nekadar yumurtaların döllenmesi için gereken tüm önlemleri alsakta horozların ne yaptığını bilemeyiz. Buna rağmen döllü yumurta oranı riskini satıcının alması adildir. Kümesinden olarak %50 Döllü Yumurta Garantisi veriyoruz.

İdeal çıkım için ortamı ve çalışmayı alıcı yapacağı için çıkım oranı riskini de alıcının üstlenmesi adil olacaktır. Bu nedenle kümesinden olarak Çıkım Garantisi vermiyoruz. Fakat bizim için önemli olan sizlerin memnuniyeti olduğundan imkanlarımız el verdiğince bu anlaşma metninin fazlasını yapmaya çalışıyoruz.

Kümesinden olarak kendi çalışmalarımızda belli başlı ırklar hariç %85 döllü yumurta oranımız ve %70’in üstünde çıkım oranımız vardır.


En ideal koşullarda dahi kayıplar yaşandığını ve bazen sırf 2-3 saatlik elektrik kesintisinden dolayı tüm partiyi kaybedebileceğinizi bilerek kuluçkalık yumurta alınız. Yüreğiniz bu kayıp riskini kaldırmıyorsa yumurta yerine lütfen bizim ile irtibata geçin civciv-yarka temin edelim.

Öncelikle ilanlarımızda verilen ırk ve varyetelerde yumurtalar gönderilecektir. Maalesef piyasada bilinçsiz bir şekilde (belkide art niyetli ) istenen ırk cins ve varyetelerden farklı yumurtalar gönderilebiliyor. Bu durumu fark etmeniz bazen 4-6 ayı bulabiliyor. Bu durumda alıcı olarak sizler verilen yumurta parasının yanında verdiğiniz tüm emeklerde boşa gidiyor. Biz Kümesinden Çiftliği olarak yıllardır yerimizde ve sürekli olarak ulaşabilirsiniz. Lütfen güvenilen ve bildiğiniz referansı olan satıcılardan yumurta alınız.

X