Beslediğimiz Safkan Tavuklar

ÇİFTLİĞİMİZDE BESLEDİĞİMİZ SAFKAN TAVUK IRKLARI

 

Beslediğimiz tüm tavuklarımızın kuluçkalık yumurtası online kredi kartı ile satışı için mağazamıza uğramayı unutmayın!

 

 

Kümesinden çiftliğinde yetiştirdiğimiz tavuk ırklarını önce araştırıyor, gerekli yetiştirme programlarını oluşturup, kümeslerini hazırlayıp daha sonra alımlarını yapıyoruz. Sakan tavukların tedariği için çok araştırıyoruz ve en iyi yetiştiricilerden almaya dikkat ediyoruz. Bu konu da bizlere çok destek olan ve aynı zamanda üyesi olduğumuz İzmir Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciliği Derneğine çok teşekkür ederiz.

 

Yetiştirdiğimiz safkan ırk çeşitlerini her geçen gün arttırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlk alımlar genellikle kuluçkalık yumurta olup gurk tavuklarımız altına konarak anaç elde etmeye çalıştığımızdan yeni bir ırkın kümeslerimize katılması ve sizlerle paylaşılma süresi oldukça uzun olabilmektedir. Bu nedenle mağazamızda takipte kalıp yeni ırk talepleriniz için bizim ile iletişime geçiniz.

 

Beslediğimiz safkan tavuklarımız geniş kümeslerde ırk özelliklerine ve damızlık horozların çalışkanlığına bağı olarak : 1+1/ 12+3 / 15+3 şeklinde bakılmaktadır. Yüksek döllülük oranı %90’a ulaşıldıktan sonra çalışılan kümese ait yumurtalar mağazamızda satışa çıkmaktadır. İlanlarımızda aksi belirtilmedikçe %70 döllülük garantisi verilmektedir.

 

Kardeş eşlemesi nedeni ile fizyolojik bir bozukluk, sakatlık oluşmaması ve gen havuzunu genişletmek için spiral damızlık yöntemi ile kümesler yönetilmektedir. Yönetim sistemi için özel damızlık yazılımı kullanılmaktadır. ( çok yakında bu yazılım da sizler ile paylaşılacaktır. )

 

Tavuklarımız kendi hazırladığımız rasyonlar ile yapılan %100 bitkisel özel yemler ile beslenmektedir. Civcivlerimiz ve yarkalarımız üretim durumumuza bağlı olarak gelişim aşamalarında Kara asker sineği larvası (BSF) veya kurutulmuş balık ile takviye edilmektedirler. Gelişim sürecinde doğru beslenmiş tavuklar ve horozlar ileriki yaşantılarında daha sağlıklı ve dirençli olmaktadırlar. Bu besleme yöntemi pahalı gibi görünse de her türlü performansları diğer tavuk ve horozlara göre daha yüksek olduğundan hayvanın yaşantısı boyunca toplam maliyeti daha düşük olmaktadır.

 

IRKLAR :

   AYAM CEMANİ : Kapkara egzotik bir tavuk !  Herkesin dilinden düşürmediği mistik güçlerle özdeşleştirilen endonezya orjinli tavuk ırkıdır.

Yumurtası : Krem Rengi / 40-45 gr

Yıllık Yumurta Üretimi : 65-80 Adet/yıl

Ağırlık : Tavuk 1,2- 1,5 kg / Horoz 1,8 – 2 kg

Detaylı bilgi almak için resmi tıklayabilirsiniz. Satın almak için bu linki tıklayabilirsiniz.

 

 

Her türlü özel istek ve talep , yarka ve civciv ihtiyaçlarınız için bizim ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim Sayfası

Ayam Cemani

CivCiv
350 TL 60 TL

4 Adet – 1 Aylık Civcivler – 15 Temmuz Çıkımlı.

3 Adet – 2 Aylık CivCivler – 25 Haziran Çıkımlı

Toplamda 7 Adet Ayem Cemani civcivler siparişlerinizi bekliyor…

CivCiv

Ameraucana - Black
Toplam : 500 TL Tane : 50 TL

15 Temmuz Çıkımlı x 10 Adet Black Ameraucana civciv

25 Haziran Çıkımlı x 4 Adet Black Ameraucana civciv

Toplam 14 Adet Black Ameraucana Civciv siparişlerinizi bekliyor…

X